Sensoryczne niemowlę, czyli jak wspierać integrację sensoryczną małego dziecka poprzez zabawę

#FajnyCzasMamy

Bycie mamą to z jednej strony wielkie szczęście, radość i duma, z drugiej zaś olbrzymia zmiana dla kobiety, która wiąże się z nowymi wyzwaniami i obowiązkami. To również szereg pytań i wątpliwości dotyczących m.in. pielęgnacji, opieki, zaspokajania potrzeb i wsparcia w prawidłowym rozwoju dziecka.

Projekt „Fajny czas Mamy” to cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych, które są formą wsparcia dla Was – kobiet i matek, które mierzą się z nowymi aktywnościami i zadaniami związanymi właśnie z rolą mamy.

Kolejny warsztat odbędzie się:

21 listopada godz. 10.30-12.30

“Sensoryczne niemowlę, czyli jak wspierać integrację sensoryczną małego dziecka poprzez zabawę”

Tym razem podczas warsztatów zostaną poruszone tematy dotyczące integracji sensorycznej małego dziecka. Niewiele osób wie, iż oprócz podstawowych pięciu zmysłów – słuchu, wzroku, smaku, węchu i dotyku – posiadamy także min. zmysł równowagi (zwany przedsionkowym) oraz zmysł czucia głębokiego (propriocepcja).

A które z nich są najważniejsze w rozwoju małego dziecka? Właśnie równowaga, czucie głębokie oraz dotyk.

Ekspert w tej dziedzinie Aleksandra Charęzińska,  jest doświadczoną pedagożką, terapeutką integracji sensorycznej, specjalistką diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorką Masażu Shantala raz wykładowcą akademickim. Ola, która poprowadzi warsztaty, pomoże młodym rodzicom odpowiedzieć na pytanie, dlaczego integracja sensoryczna jest ważna w procesie rozwoju dziecka i jak ją wspierać. Zaproponuje także zabawy i aktywności stymulujące zmysły. Autorka książki „Sensoryczne Niemowlę” z pewnością zainspiruje rodziców do pobudzania prawidłowego rozwoju swoich pociech.

***

Misją tegorocznej kampanii zapoczątkowanej przez spółkę Marywilska 44, jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w zdrowym rozwoju ich dziecka. Projekt „Fajny czas mamy” zyskał uznanie Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy – Grzegorza Kucy, który objął inicjatywę honorowym patronatem. Partnerami akcji zostali: Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja NUTRICIA oraz społeczna inicjatywa „Białołęka jest kobietą”. Współorganizatorem warsztatów jest Centrum Zabaw FIGLARIUM. Natomiast patronami medialnymi projektu są portale: Parenting.pl, MiastoDzieci.pl, Rodzice.pl, wRoliMamy.pl, MamaKlub.pl oraz Białołęka – Platforma Sąsiedzka.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Rodzice, którzy chcą zdobyć wiedzę przekazywaną przez doświadczonych specjalistów powinni zarejestrować się mailowo pod adresem: fajnyczasmamy@marywilska44.com.

***
Do zobaczenia 21 listopada !

Bądź na bieżąco, obserwuj nasz fanpage: www.facebook.com/marywilska44 i stronę internetową: www.marywilska44.com

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebook’u FAJNY CZAS MAMY – BEZPŁATNE WARSZTATY DLA MAM Z DZIEĆMI.

***

Organizatorem projektu Fajny czas Mamy” jest spółka MARYWILSKA 44.

Współorganizator: Centrum Zabaw FIGLARIUM oraz Energy Fitness Club.
Patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.
Partnerzy: Komitet Ochrony Praw DzieckaFundacja NUTRICIA oraz społeczna inicjatywa „Białołęka jest kobietą”.
Patroni medialni: Parenting.plMiastoDzieci.plRodzice.plwRoliMamy.plMamaKlub.pl oraz Białołęka – Platforma Sąsiedzka.

2019-11-08T15:43:50+01:00 08.11.2019|Wydarzenia|