Sensoryczne niemowlę, czyli jak wspierać integrację sensoryczną małego dziecka poprzez zabawę

#FajnyCzasMamy

Bycie mamą to z jednej strony wielkie szczęście, radość i duma, z drugiej zaś olbrzymia zmiana dla kobiety, która wiąże się z nowymi wyzwaniami i obowiązkami. To również szereg pytań i wątpliwości dotyczących m.in. pielęgnacji, opieki, zaspokajania potrzeb i wsparcia w prawidłowym rozwoju dziecka.

Projekt „Fajny czas Mamy” to cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych, które są formą wsparcia dla Was – kobiet i matek, które mierzą się z nowymi aktywnościami i zadaniami związanymi właśnie z rolą mamy.

Kolejny warsztat odbędzie się:

21 listopada godz. 10.30-12.30

“Sensoryczne niemowlę, czyli jak wspierać integrację sensoryczną małego dziecka poprzez zabawę”

To już ostatnie spotkanie w tym roku, z cyklu „Fajny czas mamy” skierowane do młodych rodziców. W jego ramach prowadzone są bezpłatne warsztaty, dzięki którym można dowiedzieć się wiele o zdrowym rozwoju dzieci. W czwartek, 21 listopada o 10:30, specjaliści spotkają się  z zainteresowanymi, w Centrum Zabaw Figlarium zlokalizowanym w CH Marywilska 44.

Tym razem podczas warsztatów zostaną poruszone tematy dotyczące integracji sensorycznej małego dziecka. Niewiele osób wie, iż oprócz podstawowych pięciu zmysłów – słuchu, wzroku, smaku, węchu i dotyku – posiadamy także min. zmysł równowagi (zwany przedsionkowym) oraz zmysł czucia głębokiego (propriocepcja).

A które z nich są najważniejsze w rozwoju małego dziecka? Właśnie równowaga, czucie głębokie oraz dotyk.

Ekspert w tej dziedzinie Aleksandra Charęzińska,  jest doświadczoną pedagożką, terapeutką integracji sensorycznej, specjalistką diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorką Masażu Shantala raz wykładowcą akademickim. Ola, która poprowadzi warsztaty, pomoże młodym rodzicom odpowiedzieć na pytanie, dlaczego integracja sensoryczna jest ważna w procesie rozwoju dziecka i jak ją wspierać. Zaproponuje także zabawy i aktywności stymulujące zmysły. Autorka książki „Sensoryczne Niemowlę” z pewnością zainspiruje rodziców do pobudzania prawidłowego rozwoju swoich pociech.

„Integracja sensoryczna pozwala zyskać spójny obraz tego, co dzieje się z ciałem i otoczeniem. Twoje dziecko od pierwszych chwil życia uczestniczy w „kursie pilotażu” swojego ciała. Dojrzewają jego narządy zmysłów, rozwija się układ nerwowy, który przewodzi i interpretuje bodźce. Mózg uczy się przyswajać równocześnie wiele różnych komunikatów i tworzyć spójny obraz sytuacji” (A.Charęzińska; J.Szulc. Sensoryczne Niemowlę. Mamania 2019r)

***

Misją tegorocznej kampanii zapoczątkowanej przez spółkę Marywilska 44, jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w zdrowym rozwoju ich dziecka. Projekt „Fajny czas mamy” zyskał uznanie Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy – Grzegorza Kucy, który objął inicjatywę honorowym patronatem. Partnerami akcji zostali: Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja NUTRICIA oraz społeczna inicjatywa „Białołęka jest kobietą”. Współorganizatorem warsztatów jest Centrum Zabaw FIGLARIUM. Natomiast patronami medialnymi projektu są portale: Parenting.pl, MiastoDzieci.pl, Rodzice.pl, wRoliMamy.pl, MamaKlub.pl oraz Białołęka – Platforma Sąsiedzka.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Rodzice, którzy chcą zdobyć wiedzę przekazywaną przez doświadczonych specjalistów powinni zarejestrować się mailowo pod adresem: fajnyczasmamy@marywilska44.com.

***
Do zobaczenia 21 listopada !

Bądź na bieżąco, obserwuj nasz fanpage: www.facebook.com/marywilska44 i stronę internetową: www.marywilska44.com

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebook’u FAJNY CZAS MAMY – BEZPŁATNE WARSZTATY DLA MAM Z DZIEĆMI.

***

Organizatorem projektu Fajny czas Mamy” jest spółka MARYWILSKA 44.

Współorganizator: Centrum Zabaw FIGLARIUM oraz Energy Fitness Club.
Patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.
Partnerzy: Komitet Ochrony Praw DzieckaFundacja NUTRICIA oraz społeczna inicjatywa „Białołęka jest kobietą”.
Patroni medialni: Parenting.plMiastoDzieci.plRodzice.plwRoliMamy.plMamaKlub.pl oraz Białołęka – Platforma Sąsiedzka.

2019-11-08T11:24:14+01:00 07.11.2019|Aktualności|