Dać dzieciom siłę

Kompleks Handlowy MARYWILSKA 44 nawiązał współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Dzięki temu porozumieniu Klienci Kompleksu skorzystać będą mogli z wiedzy i doświadczenia przedstawicieli działającej od 30 lat na rzecz dzieci organizacji, a także dowiedzieć się, jak można wesprzeć Fundację.

Co 2 minuty jakieś dziecko w Polsce wybiera nr telefonu zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę szukając pomocy. Według danych Fundacji 7 proc. dzieci w Polsce doświadcza wykorzystywania seksualnego, aż 48 proc. Polaków uważa kary cielesne za dopuszczalne w wychowaniu dziecka, a w najczarniejszych miesiącach roku w wyniku doświadczonej przemocy umiera pięcioro dzieci.

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży udziela wsparcia dzieciom i młodzieży do 18 r.ż. Telefon jest anonimowy i bezpłatny, działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dzieci mogą porozmawiać z nami o wszystkim: o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, problemach w szkole czy emocjach, których doświadczają. Gdy czują się dyskryminowane, kiedy doświadczają przemocy lub są jej świadkiem.

Te dane są zatrważające i wyjątkowo poruszające, jeśli więc możemy wesprzeć Organizację, która niesie pomoc dzieciom robimy to bez wahania ? mówi Małgorzata Konarska , Prezes Zarządu MARYWILSKA 44 Sp. z o.o. ? Jestem przekonana, że obecność przedstawicieli Fundacji na terenie Kompleksu Handlowego MARYWILSKA 44 to nie tyko wyjątkowa okazja do przyłączania się w niesieniu pomocy, ale także niepowtarzalna szansa do skorzystania z ich wiedzy i doświadczenia, by w razie potrzeby zareagować w porę i w sposób najlepszy z możliwych ? dodaje pani prezes.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w 30 letniej historii swojej działalności pomogła tysiącom dzieci, chroniąc je przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Zwracający się do nich po wsparcie liczyć mogą min. na profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną czy medyczną. Organizacja prowadzi szereg programów edukacyjnych, udziela pomocy telefonicznej prowadząc telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, a w kilkunastu miastach Polski prowadzi stacjonarne Centra Pomocy Dzieciom.
Począwszy od stycznia przedstawiciele FDDS cyklicznie spotykać się będą z Klientami Kompleksu Handlowego MARYWISLKA 44 przybliżając działalność Fundacji.

– Nie możemy zamykać oczu, kiedy dzieje się coś złego. Każdy może pomóc, a my wiemy, że nasi Klienci mają otwarte serca i głowy ? mówi prezes Konarska.

Więcej o fundacji na stronie fdds.pl
2024-01-10T15:43:17+01:00