Projekt „Fajny czas Mamy” wraca po wakacyjnej przerwie. Ruszyły zapisy na warsztat z fizjoterapeutką

Zapraszamy na kolejny warsztat z cyklu „Fajny czas Mamy” organizowany przez spółkę MARYWILSKA 44. Warsztat pn. „Potrzeby malucha. O prawidłowej pielęgnacji niemowlaka i wspieraniu rozwoju” odbędzie się w czwartek, 19 września w godz. 10:30-12:30 w sali zabaw FIGLARIUM na ternie Centrum Handlowego MARYWILSKA 44. Udział w warsztacie jest bezpłatny – wymagana jest wcześniejsza rejestracja mailowa pod adresem: fajnyczasmamy@marywilska44.com.

Wrześniowy warsztat pt. „Potrzeby malucha. O prawidłowej pielęgnacji niemowlaka i wspieraniu rozwoju” poprowadzi dr n. med. Elżbieta Binek – absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od wielu lat specjalizująca się w fizjoterapii pediatrycznej. Jest certyfikowanym terapeutą metod: NDT Bobath dla dzieci, metody Vojty, PNF Basic, Kinesiology Taping oraz instruktorką masażu Shantala. Inicjatorka powstania ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci, w którym pacjenci objęci są wieloprofilową i kompleksową opieką. Autorka specjalistycznych artykułów medycznych dot. m.in. prawidłowego rozwoju stóp dziecka. Wykładowczyni akademicka i uczestniczka wielu konferencji oraz szkoleń z zakresu najnowocześniejszych metod fizjoterapeutycznych i rehabilitacji. Ekspertka medyczna „Pytania na śniadanie” TVP2 oraz magazynu poradnikowego „Mamma Mia” w stacji Polsat Rodzina.

O czym będziemy mówić?

Podczas swojego warsztatu omówi i zaprezentuje, jak pielęgnować małe dziecko, aby wspierać jego prawidłowy rozwój. Dowiemy się m.in.:

  • jak właściwie i bezpiecznie podnosić i odkładać dziecko
  • jakie są prawidłowe pozycje noszenia
  • jak obracać niemowlaka podczas przebierania oraz prawidłowo i umiejętnie zmienić pieluszkę i ubranie
  • jak karmić i prawidłowo ułożyć dziecko po karmieniu by kontrolować pozycję jego głowy – jest to szczególnie ważne ponieważ po karmieniu dziecko jest zwykle zrelaksowane, przejawia obniżone napięcie mięśniowe i tym samym mniej kontroluje głowę.

Dodatkowo w trakcie spotkania dr n. med. Elżbieta Binek podpowie, jak odpowiednio stymulować dziecko i w co bawić się z niemowlakiem, aby wspierać jego harmonijny rozwój. Mądra i pomysłowa zabaw dopasowana do wieku dziecka może być dla niego nie tylko ciekawą rozrywką, ale przede wszystkim świetnym sposobem nabywania różnych umiejętności i poznawania świata. Dla rodzica zaś fantastyczną sposobnością na zacieśnianie więzi z dzieckiem.

Rodzice uczestniczący w najbliższym warsztacie dowiedzą się również, jakimi zasadami powinni kierować się podczas zakupu obuwia dla swoich pociech. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ dobrze dobrane buty wpływają na prawidłowe kształtowanie stopy dziecka oraz jej wzrost. Z kolei jeśli rozwój stopy dziecka nie przebiega prawidłowo, w przyszłości stopy mogą ulec różnego rodzaju deformacjom lub skrzywieniom.

Kiedy: 19 września 2019 r. godz. 10:30-12:30

Gdzie: Centrum Zabaw FIGLARIUM – hala F lokal 004 w Centrum Handlowym MARYWILKSA 44, Warszawa, ul. Marywilska 44

WSTĘP WOLNY – po wcześniejszym zgłoszeniu na adres: fajnyczasmamy@marywilska44.com

Liczba miejsc ograniczona.

***

Organizatorem projektu „Fajny czas Mamy” jest spółka MARYWILSKA 44.
Współorganizator: Centrum Zabaw FIGLARIUM.
Patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.
Partnerzy: Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja NUTRICIA oraz społeczna inicjatywa „Białołęka jest kobietą”.
Patroni medialni: Parenting.plMiastoDzieci.plRodzice.plwRoliMamy.plMamaKlub.pl oraz Białołęka – Platforma Sąsiedzka.

***

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebook’u FAJNY CZAS MAMY – BEZPŁATNE WARSZTATY DLA MAM Z DZIEĆMI.

2019-09-02T10:11:37+02:00 29.08.2019|Aktualności, Wydarzenia|