Międzynarodowy Dzień Roweru – zapraszamy do Salonu PROROWETY w Parku Handlowym Marywilska 44

24 października to dzień entuzjastów jazdy na rowerze – Międzynarodowe Święto Roweru!

Jeśli rzadko z niego korzystacie, to będzie to doskonała okazja, by przypomnieć sobie o korzyściach płynących z jazdy tym środkiem transportu. Natomiast, jeśli rower jest Twoim towarzyszem w trakcie każdej podróży, to pamiętaj by tego dnia także zabrać go na jakąś wspaniałą wyprawę. Argumenty przemawiają za tym, by nie tylko tego dnia korzystać z roweru.

  • Rower jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu. Do wprawienia go w ruch potrzebuje siły mięśni, nie wytwarza on żadnych spalin oraz nie odciska on żadnego piętna na przyrodzie, nie generuje hałasu. Po prostu transport idealny! Zerowa emisja dwutlenku węgla, pyłów i tlenków azotu.
  • W godzinach szczytu rowerem jesteśmy w stanie skutecznie przemieszczać się po mieście.  Każdego roku w miasta oddają do użytku kolejne kilometry dróg rowerowych, skutecznie pozbywając się niepołączonych odcinków i tworząc sieć bardzo dobrze połączonych ze sobą ścieżek umożliwiających szybkie przemieszczanie się po betonowej dżungli. Rowerowe przemieszczanie to skuteczniejszy sposób na podróżowanie, zwłaszcza wtedy, gdy przejechanie krótkiego odcinka z domu do pracy może wiązać się z pół godzinnym staniem w korku. Na rowerze ten dystans pokonasz znacznie szybciej, dbając przy tym samym o naszą planetę i swoją kondycję.
  • Jeżdżąc na rowerze jesteś bardziej efektywny i dbasz o swoje wydatki. Badania przeprowadzone przez WHO (World Health Organization) pokazały, że osoby dojeżdżające rowerem do pracy są znacznie bardziej wydajne i lepiej zarządzają swoim czasem od tych, które decydują się na korzystanie z samochodu. Innym elementem, o którym warto pamiętać przy okazji Międzynarodowego Święta Roweru jest aspekt finansowy. Jazda rowerem jest po prostu? tańsza. Koszt eksploatacji roweru jest wielokrotnie mniejszy.
  • Rower pozwoli Ci zobaczyć miejsca, jakich nie zobaczą inni jadący samochodem.

Wybór roweru to ważna sprawa, tak się dobrze składa, że w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 mieści się doskonale zaopatrzony Salon PROROWERY, w którym znajdziecie wszystko co tylko może przydać się podróżowania rowerem.

Świętujcie z nami Międzynarodowy Święto Roweru i wierzymy, że jazda rowerem dostarcza Wam wielu niezapomnianych chwil. Także nie czekajcie ani chwili dłużej, wskakuj na siodełko i ruszaj przygodo na rowerach z Marywilskiej 44.

2023-10-24T12:41:56+02:00