Anna Dereszowska wspiera projekt „Fajny czas Mamy”

Społeczny projekt spółki MARYWILSKA 44 pn. „Fajny czas Mamy” wsparła Anna Dereszowska – utalentowana wokalnie aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, która z sukcesami łączy karierę zawodową z macierzyństwem. W projekcie może wziąć udział każda kobieta, po wcześniejszej rejestracji: fajnyczasmamy@marywilska44.com. Udział jest bezpłatny.

Już 25 kwietnia br. (czwartek) w godz. 10:30-12:30 w sali zabaw FIGLARIUM w Centrum Handlowym MARYWILSKA 44 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu „Fajny czas Mamy”. Warsztat pt. „Życie z małym dzieckiem – o rodzicielskich zmaganiach i wyzwaniach” poprowadzi Agnieszka Skoczylas – psycholog dziecięcy, potrójna mama, propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala. Doula. Autorka bloga Blisko Dziecka, która na co dzień udziela rodzicom konsultacji w duchu Porozumienia bez Przemocy (NVC) oraz prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą.

Podczas swojego warsztatu Agnieszka Skoczylas omówi, jakie trudności opiekuńczo-wychowawcze mogą pojawić się w pierwszych dwóch latach życia dziecka i w jaki sposób można sobie z nimi poradzić. Szczególna uwaga poświęcona zostanie takim zagadnieniom, jak karmienie piersią, sen oraz rola rytuałów i rutyny w codziennym funkcjonowaniu.

Tematyka najbliższego spotkania poświęcona będzie także procesom rozwojowym dziecka w pierwszych sześciu latach życia. Jest to okres szczególnie istotny, gdyż w tym czasie w dziecku zachodzą ogromne przemiany – z bezbronnego noworodka zmienia się w autonomiczną i coraz bardziej świadomą jednostkę, która ma swoje cechy, potrzeby i emocje. Podczas warsztatu uczestniczki dowiedzą się m.in. jak reagować na złość dziecka, jak rozumieć dziecięce „nie”, czy też jakie zachowania świadczą o trudnościach dziecka, które warto skonsultować ze specjalistą.

Szczegółowo omówiona zostanie też kwestia zacieśniania więzi z dzieckiem, jego wychowania w duchu Rodzicielstwa Bliskości oraz równowagi w rodzinie, czyli stanu w którym potrzeby dziecka, jak i rodziców są zaspokajane.

 – Jednym z filarów Rodzicielstwa Bliskości jest równowaga, która w każdej rodzinie będzie oznaczała co innego, która na różnych etapach rodzicielstwa będzie przybierała inny wymiar. Równowaga w rodzicielstwie polega na zachowaniu swoistego balansu między potrzebami wszystkich członków rodziny. To stan, w którym wszyscy są zadowoleni, spełnieni, mają przestrzeń na wyrażanie i realizację siebie – mówi Agnieszka Skoczylas, psycholog dziecięcy. – Dziecko od narodzin sygnalizuje swoje niezaspokojone potrzeby – zarówno te stricte fizjologicznie, jak i potrzeby bliskości, bezpieczeństwa, czy ważności, w zaspokajaniu których potrzebuje wsparcia ze strony bliskich mu dorosłych. Niemniej niemożliwe jest odpowiadanie na potrzeby dziecka przy posiadaniu niezaspokojonych własnych potrzeb. Z pustego i Salomon nie naleje. Rodzicielska studnia nie może być pusta. Rodzice pozbawieni zasobów są dla dziecka niedostępni emocjonalnie, pozbawieni empatii. Tłumienie własnych uczuć i stojących za nimi potrzeb jest prostą drogą do rodzicielskiego wypalenia – dodaje.

Anna Dereszowska powiedziała TAK dla projektu #FajnyCzasMamy

Projekt „Fajny czas Mamy” uzyskał aprobatę i wsparcie Anny Dereszowskiej – utalentowanej wokalnie aktorki filmowej, teatralnej i telewizyjnej, zawodowo związanej z Teatrem Dramatycznym w Warszawie oraz współpracującej z Teatrem Syrena i Studio Buffo. Anna Dereszowska prywatnie jest mamą 11-letniej Leny i 4-letniego Maksa.

Dla kogo jest projekt „Fajny czas Mamy”?

Projekt „Fajny czas Mamy”, w ramach którego organizowane są bezpłatne warsztaty, dedykowany jest przyszłym mamom oraz mamom niemowląt i małych dzieci, które mierzą się z nowymi aktywnościami i zadaniami związanymi właśnie z rolą mamy. W warsztatach kobiety mogą uczestniczyć razem ze swoimi maluchami – w trakcie spotkań dzieci mogą bezpłatnie korzystać z sali zabaw FIGLARIUM.

Najbliższe spotkanie pt. „Życie z małym dzieckiem – o rodzicielskich zmaganiach i wyzwaniach” odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia w godz. 10:30-12:30 w sali zabaw FIGLARIUM na ternie Centrum Handlowego MARYWILSKA 44. Udział w warsztacie jest bezpłatny – wymagana jest wcześniejsza rejestracja: fajnyczasmamy@marywilska44.com.

Organizatorem projektu „Fajny czas Mamy” jest spółka MARYWILSKA 44, właściciel Kompleksu Handlowego MARYWILSKA 44 na warszawskiej Białołęce.
Współorganizator: Centrum Zabaw FIGLARIUM.
Patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.
Partnerami projektu zostali Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja NUTRICIA oraz społeczna inicjatywa „Białołęka jest kobietą”.
Patronami medialnymi projektu „Fajny czas mamy” są portale: Parenting.pl, MiastoDzieci.pl, Rodzice.pl, wRoliMamy.pl oraz MamaKlub.pl.

Zapraszamy do dołączenie do wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/572413986556145.

2019-04-17T15:52:04+02:00 18.04.2019|Aktualności|