Nasza oferta idealnie wpisuje się w oczekiwania konsumentów

Coraz większe podwyżki cen sprawiają, że część Polaków rezygnuje ze swoich ulubionych, markowych produktów. Dlatego Kompleks Handlowy Marywilska 44 jest odpowiedzią na zmiany nawyków konsumenckich.

Bogata oferta sklepów pozwala na nierezygnowanie z zakupów. Klienci z całą pewnością znajdą u nas bogaty asortyment w bardzo dobrej jakości i w rozsądnej cenie. Nasze sklepy oferują także regularnie rabaty nie dla stałych klientów, ale także permanentne promocje i okazje cenowe.

Zgodnie z badaniami KANTAR Polska* konsumenci w Polsce stawiają na rozważność i pragmatyzm – to ta grupa stanowi największy udział w strukturze shopperów i wynosi 22%. Ci konsumenci starają się jak najtaniej kupować markowe produkty, a pod wpływem presji ekonomicznej częściej traktują zakupy jako konieczność, a nie przyjemność.

Drugą grupę stanowią klienci z przymusu i cenoholicy – po 18% w strukturze. Odzwierciedla to przemiany społeczno-ekonomiczne, wywołane przez pogłębiający się kryzys ekonomiczny.

Dalej w kolejności są entuzjaści 16% i ekocentryczni konsumenci stanowiący 12%. Okazuje się, że klienci kupujący dla zabawy, jak i szukający ekologicznych towarów stracili na znaczeniu.

Ubyło również świadomych koneserów 8% struktury shoopperów, dla których cena nie gra roli i ta grupa się zmniejsza.

Najmniejszą grupę stanowią domatorzy, tylko 5%. Przewiduje się, że ta grupa będzie rosnąć.

*Badanie przeprowadzone wśród 4,1 tys. osób badające strukturę konsumencką w Polsce.

Jesteś zainteresowany wynajmem lokalu handlowego? Zapoznaj się z ofertą
2023-03-16T07:33:03+01:00 15.03.2023|Aktualności|