Najpopularniejsza herbata na świecie – Bubble Tea dostępna u nas!

Bubble Tea to niekwestionowany hit tego lata wśród napojów. Tą niezwykłą herbatę dla ochłody piją mali i duzi wszystko za sprawą oryginalnego smaku prosto z Tajwanu!

Bubble tea to inaczej herbata bąbelkowa, a dokładniej napój na bazie herbaty z dodatkiem kulek, najczęściej z tapioki. Może być również wzbogacona o galaretkim owoce, bita smietanę, lody i syropy. Zwykle podawana jest na zimno, często z mlekiem. Występuje w różnych wersjach smakowych i wieloma dodatkami. Najczęściej serwowana jest w przeźroczystych kubkach ze słomką o dużej średnicy, taj by zmieściły się w niej smaczne kulki, które można żuć.

Bubble tea powstała w latach 80. XX wieku na Tajwanie. Nie ma jednak pewności komu dokładnie powinno się przypisywać ten wynalazek. Według jednej wersji została stworzona w herbaciarni Hanlin Tea Room w 1986 roku po tym jak jej właściciel Tu Tsung-ho zainspirował się kulkami z tapioki, które zobaczył na targu. Według innej powstała w 1988 roku w herbaciarni Chun Shui Tang, kiedy pracująca tam Lin Hsiu-hui eksperymentowała mieszając ze sobą różne składniki.

Zapraszamy do spróbowania tego oryginalnego napoju do strefy restauracyjnej do DingTea.PL C189 jeśli jeszcze nie znacie tego smaku 😉

2021-08-25T12:24:11+02:00 25.08.2021|Aktualności|