Nowy lokal z Bubble Tea, czyli najpopularniejszą herbatą na świecie!

Tę niezwykłą herbatę dla ochłody piją mali i duzi wszystko za sprawą oryginalnego smaku prosto z Tajwanu!
W poniższym wpisie pragniemy Was zaprosić do nowego lokalu Boba Beat Polska, który serwuje ten popularny wśród nastolatków napój!

Ta wyjątkowa “herbaciarnia” z pewnością przypadnie do gustu poszukiwaczom najbardziej instagramowych miejsc w Warszawie. Pięknie zaaranżowana przestrzeń przyciąga wzrok już od progu, ale po kolei – skąd wzięła się ta nietypowa bąbelkowa herbata i z czego są te kulki?

Bubble tea to inaczej herbata bąbelkowa, a dokładniej napój na bazie herbaty z dodatkiem kulek, najczęściej z tapioki. Może być również wzbogacona o galaretki, owoce, bita śmietanę, lody i syropy. Zwykle podawana jest na zimno, często z mlekiem. Występuje w różnych wersjach smakowych i wieloma dodatkami. Najczęściej serwowana jest w przeźroczystych kubkach ze słomką o dużej średnicy, tak by zmieściły się w niej smaczne kulki, które można żuć.

Bubble tea powstała w latach 80. XX wieku na Tajwanie. Nie ma jednak pewności komu dokładnie powinno się przypisywać ten wynalazek. Według jednej wersji została stworzona w herbaciarni Hanlin Tea Room w 1986 roku po tym jak jej właściciel Tu Tsung-ho zainspirował się kulkami z tapioki, które zobaczył na targu. Według innej powstała w 1988 roku w herbaciarni Chun Shui Tang, kiedy pracująca tam Lin Hsiu-hui eksperymentowała mieszając ze sobą różne składniki.

Zapraszamy do spróbowania tego oryginalnego napoju!
Orzeźwiająca Bubble Tea dostępna jest w nowym Boba Bear Polska (lokal C003A) naprzeciwko sklepu Biedronka.
Otwarte codziennie poniedziałek-niedziela w godzinach od 8-20.

2022-09-13T14:49:49+02:00 16.09.2022|Aktualności|