MARYWILSKA 44 | Na zdrowie!

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych badaniach i konsultacjach medycznych.

10 września 2022 | sobota
10:00 -17:00

Parking Kompleksu Handlowego MARYWILSKA 44

Na miejscu będzie można bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne takie jak: mammografia, cytologia, badanie prostaty z krwi PSA, badanie wzroku w kierunku zaćmy czy wziąć udział i obejrzeć pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.
Warto wykorzystać tę okazję i podczas weekendowych zakupów w Kompleksie
zadbać także o swoje zdrowie!

Już 10 września w sobotę, Klienci odwiedzający Kompleks Handlowy MARYWILSKA 44 będą mieli niepowtarzalną okazję skorzystania z nieodpłatnych badań diagnostycznych i konsultacji lekarskich. Wydarzenie ma na celu promowanie zdrowego i świadomego stylu życia i ułatwienie mieszkańcom miasta i okolic dostępu do badań profilaktycznych oraz konsultacji ze specjalistami. Badania profilaktyczne, zdrowa dieta i ruch to inwestycja w nasze zdrowie, dlatego warto wziąć udział w naszej, prozdrowotnym wydarzeniu!

W przygotowanych punktach konsultacyjnych, na parkingu (naprzeciwko wejścia nr 12) pomiędzy Centrum Handlowym, a Parkiem Handlowym MARYWILSKA 44, gdzie można kupić wszystko dla domu i ogrodu, eksperci będą udzielać porad i wykonywać badania. Szczegółowe opisy badań poniżej.

Na najmłodszych czeka z kolei moc atrakcji!

*Wizyty w gabinetach nie wymagają żadnych skierowań. Jedyne co trzeba zrobić, to zabrać za sobą dokument tożsamości. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Przyjdź, zbadaj się i pozwól nam zadbać o Twoje zdrowie!

MAMMOGRAFIA

Mammografia to nieinwazyjna metoda badania piersi, która polega na wykonaniu dwóch zdjęć rentgenowskich każdej piersi. Dzięki jej przeprowadzeniu uzyskany zostaje obraz, na podstawie którego możliwe jest wykrycie tzw. zmian bezobjawowych ( już we wczesnym stadium ich rozwoju, kiedy nie są wyczuwalne). Wczesne zdiagnozowanie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz zapewnia niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. Warto wskazać, że ponad połowa wszystkich mammografii wykonywanych w Polsce ma miejsce właśnie w pracowniach mobilnych.

Badanie wskazane dla kobiet powyżej 35 roku życia!

Jak wygląda wizyta w mobilnym gabinecie MAMMOBUS?

Zostaniesz poproszony o wypełnienie Karty Pacjenta. To krótki kwestionariusz zawierający takie dane jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania i kontakt. Nie poprosimy Cię o dokument tożsamości, numer PESEL ani Twoje dane prywatne.

Mammografia nie wymaga ze strony Pacjentek specjalnego przygotowania ? trwa zaledwie kilka minut. Jednak ze względu na specyfikę wykorzystanej aparatury Pacjentka powinna poinformować lekarza prowadzącego oraz przeprowadzających badanie techników radiologicznych o:
– ciąży
– wynikach ostatniego USG lub też poprzedniej mammografii
– pozostałych badaniach radiologicznych, które Pacjentka miała przeprowadzone przez ostatnie kilka miesięcy

Wyniki badań (w tym: opis wyników badania wraz ze zdjęciami na płycie CD) zostaną wysłane do kobiet w ciągu 15 dni roboczych od dnia wykonania badania, drogą pocztową, na adres zamieszkania wskazany na ankiecie, wypełnianej przed wykonaniem Badania. Wyniki Badań wysyłane będą listem rejestrowanym.
W przypadku stwierdzenia przez lekarza nieprawidłowości wynik Badania zostanie wysyłany listem rejestrowanym, za potwierdzeniem odbioru i dodatkowo wykonany zostanie kontakt telefoniczny z kobietą w celu przekazania informacji o konieczności zgłoszenia się do lekarza pierwszego kontaktu lub ginekologa celem uzyskania skierowania na badania dodatkowe.

PSA Z KRWI DO WYKRYWANIA RAKA PROSTATY ORAZ BADANIE CYTOLOGICZNE

 Badanie PSA (z krwi) dla mężczyzn – w kierunku raka prostaty (godz. 10:00 – 13:00)

 Badanie cytologiczne dla kobiet – w kierunku raka szyjki macicy (godz. 13:00 – 17:00)

Głównym celem akcji jest przeprowadzenie badań cytologicznych w kierunku raka szyjki macicy dla kobiet oraz wykonanie u mężczyzn testu PSA z krwi – test wykorzystywany do wykrywania oraz śledzenia przebiegu raka prostaty, a także wykrywania łagodnego przerostu gruczołu krokowego.

BADABUS dociera do każdego miejsca oraz umożliwia szybką diagnostykę wszędzie tam, gdzie dostęp do badań jest utrudniony i wymaga wielomiesięcznych oczekiwań. Dzięki niemu możemy uratować życie tysiącom kobiet i mężczyzn w całej Polsce. Nie masz ubezpieczenia? Nie szkodzi! Z badań mogą skorzystać wszyscy, również osoby nieubezpieczone i nie posiadające obywatelstwa polskiego.

 • Profesjonalne wyposażenie
  BADABUS to specjalistyczny, profesjonalnie wyposażony gabinet medyczny ?na kółkach?.
 • Zdrowie i ekologia
  BADABUS jest w pełni zabezpieczony przed wszelkimi wirusami, bakteriami, grzybami, pleśniami, lotnymi związkami organicznymi, dzięki zaaplikowanej specjalnej powłoce tytanowej, którą tworzą zaawansowane technologicznie nanocząsteczki. Dodatkowo została zaaplikowana powłoka oczyszczająca powietrze. FOTOKATALIZA
 • BADABUS i jego team?
  W skład zespołu wchodzi doświadczona kadra z odpowiednimi uprawnieniami i ogromnym sercem do tego co robi.

Jak wygląda wizyta w mobilnym gabinecie BADABUS?

Pacjenci w punkcie recepcyjnym zostaną poproszeni o wypełnienie dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia badania oraz o podanie maila, na który zostanie wysłany wynik badania po około dwóch tygodniach.

 • Przeprowadzony zostanie krótki wywiad  (m.in.: przebyte choroby, nowotwory w rodzinie, ostatnia miesiączka, hormonoterapia, menopauza, ciąża, inne dolegliwości, itp).
 • Pacjentka zostanie poproszona o przygotowanie się do badania w specjalnym pomieszczeniu z toaletą i bieżącą wodą, z zachowaniem standardów wizyty ginekologicznej: jednorazowe spódniczki i kapcie, artykuły higieniczne, itp.
 • Pacjentowi w sterylnych warunkach pobrana zostanie krew do analizy.
 • Przebieg badania ? Cytologia to krótkie proste i bezpieczne badanie komórek z szyjki macicy, przeprowadzone za pomocą specjalnie przeznaczonej do tego szczoteczki cytologicznej. Tak pobrany materiał wysyłany jest do laboratorium i poddany ocenie.
BADANIE ZAĆMY

Gabinet okulistyczny ?na kółkach? spełnia wszelkie warunki formalne i standardy stawiane dla miejsc ochrony zdrowia, jest przy tym ergonomiczny i wyróżnia się estetyką zastosowanych rozwiązań.

W Zaćmobusie diagnozujemy zaćmę, ale również inne choroby i schorzenia narządu wzroku.
W mobilnym gabinecie okulistycznym wykonujemy podstawowe badania przedniego i tylnego odcinka rdzenia oka oraz dna oka przy użyciu lampy szczelinowej. Badania ostrości wzroku oraz astygmatyzmu przy pomocy autorefraktometru.
Badania ciśnienia wewnątrzgałkowego ? tonometrem oraz badanie tomografem OCT.

Jak wygląda wizyta w mobilnym gabinecie Zaćmobus?

Zostaniesz poproszony o wypełnienie Karty Pacjenta. To krótki kwestionariusz zawierający takie dane jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania i kontakt. Nie poprosimy Cię o dokument tożsamości, numer PESEL ani Twoje dane prywatne.

Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny.

Badanie w lampie szczelinowej ( biomikroskopia)
Badanie w lampie szczelinowej to podstawowe badanie okulistyczne oceniające strukturę przedniego odcinka oka. W czasie badania pacjent powinien siedzieć spokojnie, spoglądając daleko przed siebie lub na wprost. Przez cały czas głowa i broda pacjenta spoczywa oparta na podpórce lampy szczelinowej. Badanie jest całkowicie bezpieczne i może być wielokrotnie powtarzane w razie potrzeby.

POKAZ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ WRAZ BADANIAMI POZIOMU CUKRU WE KRWI, SATURACJI I CIŚNIENIA TĘTNICZEGO

Dla Klientów Kompleksu Handlowego MARYWILSKA 44 przygotowaliśmy pokaz z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dodatkowo dla chętnych możliwość przeprowadzenia badania poziomu cukru we krwi, saturacji i ciśnienia tętniczego.

BADANIE SŁUCHU

Bezpłatne badanie słuchu (audiometria tonalna) jest bezbolesne i nieinwazyjne trwa ok. 10-15 minut. Pacjent zakłada słuchawki i kolejno do każdego z uszu (nie do obu jednocześnie) są wysyłane dźwięki o różnym natężeniu. Zadaniem pacjenta jest naciskanie przycisku w momencie, gdy usłyszy dźwięk. Badanie pozwala na wstępne określenie charakteru i głębokości niedosłuchu. Wynik badania audiometrii tonalnej jest podstawą do ewentualnej dalszej diagnostyki w gabinecie Audika.
Nasze mobilne gabinety Słuchbus to przestronne, białe samochody Peugeot Boxer wyposażone w dźwiękoszczelne pomieszczenia i aparaturę diagnostyczną. W każdym z nich mieści się wygodna poczekalnia, kameralny gabinet specjalisty oraz profesjonalna kabina ciszy, w której przeprowadzamy bezpłatne badanie ? audiometrię tonalną. Jeśli pogoda na to pozwala, rozkładamy też dodatkowy dach i tworzymy przestrzeń do rozmowy o zdrowiu w miłej, spokojnej atmosferze na świeżym powietrzu.
Wszystkie mobilne gabinety Słuchbus są regularnie dezynfekowane i utrzymywane w czystości dorównującej naszym ?stacjonarnym? lokalizacjom ? Centrom Słuchu i Centrom Medycznym. Jest czysto, wygodnie i zawsze po drodze!

Jak wygląda wizyta w mobilnym gabinecie Słuchbus?

Zostaniesz poproszony o wypełnienie Karty Pacjenta. To krótki kwestionariusz zawierający takie dane jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania i kontakt. Nie poprosimy Cię o dokument tożsamości, numer PESEL ani Twoje dane prywatne.

Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny. Spyta o ogólny stan Twojego zdrowia, przebyte już choroby i kondycję organizmu, w także najważniejsze ? czy zauważyłeś u siebie jakiekolwiek problemy ze zmysłem słuchu bądź równowagi.

Następny krok to badanie otoskopem, czyli ocena stanu przewodu słuchowego przy pomocy niedużego narzędzia ze źródłem światła. Uspokajamy ? otoskopia nie boli i nie niesie ze sobą żadnych nieprzyjemnych odczuć.

KOMPUTEROWE BADANIE STÓP

Jesteśmy firmą zajmującą się głównie produkcją indywidualnych wkładek ortopedycznych. Każde wykonanie wkładki poprzedza KOMPUTEROWE BEZPŁATNE BADANIE STÓP, dzięki któremu jesteśmy w stanie dobrać? najlepsze rozwiązanie dla naszych pacjentów. Analiza podobarometryczna to nowoczesna metoda diagnostyki podporu stopy. Dzięki takiemu badaniu możemy bardzo dokładnie określić wady stóp. Nasza praca jest naszą pasją, a przy produkcji naszych wyrobów nie uznajemy kompromisów, stosowane materiały są najwyższej jakości.

Dodatkowo wykonujemy komputerowe badanie całościowej postawy, prowadzimy indywidualną gimnastykę korekcyjną dla dzieci, terapię z pacjentem. Oferujemy również masaż oraz posiadamy w sprzedaży drobny sprzęt ortopedyczny.

ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH

Dla nieco starszych, ale też dla małych dzieci przygotowaliśmy szereg bezpłatnych atrakcji.
Dzieci będą mogły w pierwszej kolejności pokonać miliony piłeczek. Mali odkrywcy napotkają nie lada przeszkody w basenie z piłeczkami, którego motywem przewodnim jest zamek księżniczki. Wchodząc do różowego świata będą oczarowani kolorowymi piłeczkami. Dmuchana zjeżdżalnia w kształcie morskiego świata z delfinami z pewnością również spodoba się milusińskim. Starsze dzieci zachwyci karuzela ozdobiona postaciami z popularnych bajek Disney?a. Podczas przejazdu karuzelą wypatrujcie Shreka, Asterixa i Myszkę Micky! W czasie odpoczynku można zjeść gofra z owocami i bitą śmietaną lub zgłosić się do punktu malowania buziek i plecenia warkoczyków.

Nieopodal w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 będą czekać także papużki. Papugarnia Carmen to unikalna atrakcja oraz doskonałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną. Na powierzchni 314,5 mkw. można zobaczyć z bliska najpiękniejsze papugi świata należące do 30 różnych gatunków. Na miejscu można też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tych pięknych, tropikalnych ptakach, poznać ich zwyczaje oraz obserwować je z bardzo bliska. Papugi można też karmić i robić sobie z nimi zdjęcia. Ptaki są przyzwyczajone do kontaktu z człowiekiem, dlatego w wizytach w Papugarnii mogą uczestniczyć również małe dzieci.

Z kolei tych, których rozpiera energia zapraszamy do największego parku trampolin w stolicy! Park Trampolin JUMP ARENA w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 to kolejne fantastyczne miejsce, które warto odwiedzić z rodziną, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. JUMP ARENA o pow. 2,5 tys. mkw. to centrum zabawy, sportu i rozrywki. Na miejscu znajdują się m.in. trampoliny z dziedzin specjalistycznych (kosze do wsadów, ścieżki akrobatyczne, trampoliny sportowe), baseny z gąbkami, arena z kwadratowymi trampolinami, skośne trampoliny, trampoliny-rynny z podwójnymi skosami, a także strefa gier interaktywnych oraz jedyne w Warszawie kokony wspinaczkowe. JUMP ARENA to świetne miejsce na aktywne i przyjemne spędzenie czasu wolnego w gronie najbliższych.

W Centrum Handlowym natomiast do dyspozycji najmłodszych jest także sala zabaw Figlarium (F004). W Sali zabaw na dzieci czeka: czteropoziomowa konstrukcja do zabawy, zjeżdżalnie, labirynty, tor przeszkód, zjeżdżalnia rolkowa, basen z piłeczkami. A to wszystko z klimatycznym, kolorowym oświetleniem w samej konstrukcji. Sala zabaw ma wiele atrakcji ? za największą uznawana jest wieża Spiderman?a ? do wspinania służą gumy, wśród których każde dziecko będzie mogło poczuć się jak bohater popularnej kreskówki. Serdecznie zapraszamy!
*Wejście do Papugarnii, parku trampolin oraz Sali zabaw płatne na miejscu zgodnie z cennikiem.

Jesteś zainteresowany wynajmem lokalu handlowego? Zapoznaj się z ofertą
2022-09-12T12:14:35+02:00