MARYWILSKA 44 | Bezpłatne Badanie Mammograficzne

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym

28 października 2023 r. | sobota
10:00 -17:00

Parking Kompleksu Handlowego MARYWILSKA 44


Warto wykorzystać okazję i podczas sobotnich zakupów w Kompleksie
zadbać także o swoje zdrowie!

Regularna mammografia to dziś podstawa profilaktyki raka piersi. Klientki Kompleksu Handlowego MARYWILSKA 44 będą mogły bezpłatnie skorzystać z niej już w sobotę 28 października 2023 r.
Lekarze alarmują, że u Polek wciąż za późno diagnozowany jest nowotwór piersi. Tymczasem szansą na to, aby w porę wykryć groźną zmianę jest profilaktyczne badanie mammograficzne.
28 października 2023 r. w godzinach od 10 do 17, Klientki Kompleksu Handlowego MARYWILSKA 44 ma Warszawskiej Białołęce będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnego, specjalistycznego badania mammograficznego wraz z konsultacją lekarza radiologa. Badania wykonywane będą Paniom powyżej 35 lat.
Mobilny mammograf już po raz trzeci ustawi się na parkingu (naprzeciwko wejścia nr 12) pomiędzy Centrum Handlowym, a Parkiem Handlowym MARYWILSKA 44, gdzie można kupić wszystko dla domu i ogrodu, a za jakość realizowanych badań ponownie odpowiadać będzie LIUXMED DIAGNOSTYKA.
Odwiedzając MAMMOBUS będzie można bezpłatnie wykonać mammografię ? badanie, które co roku ratuje życie tysiącom kobiet.
Wydarzenie ma na celu promowanie zdrowego i świadomego stylu życia i ułatwienie mieszkańcom miasta i okolic dostępu do badań profilaktycznych oraz konsultacji ze specjalistami. Badania profilaktyczne, zdrowa dieta i ruch to inwestycja w nasze zdrowie, dlatego warto wziąć udział w naszym, prozdrowotnym wydarzeniu!

*Wizyta w gabinecie/mammobusie nie wymaga żadnych skierowań. Jedyne co trzeba zrobić, to zabrać za sobą dokument tożsamości. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Przyjdź, zbadaj się i pozwól nam zadbać o Twoje zdrowie!

MAMMOGRAFIA

Mammografia to nieinwazyjna metoda badania piersi, która polega na wykonaniu dwóch zdjęć rentgenowskich każdej piersi. Dzięki jej przeprowadzeniu uzyskany zostaje obraz, na podstawie którego możliwe jest wykrycie tzw. zmian bezobjawowych ( już we wczesnym stadium ich rozwoju, kiedy nie są wyczuwalne). Wczesne zdiagnozowanie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz zapewnia niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. Warto wskazać, że ponad połowa wszystkich mammografii wykonywanych w Polsce ma miejsce właśnie w pracowniach mobilnych.

Badanie wskazane dla kobiet powyżej 35 roku życia!

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE

Jak wygląda wizyta w mobilnym gabinecie MAMMOBUS?

Zostaniesz poproszony o wypełnienie Karty Pacjenta. To krótki kwestionariusz zawierający takie dane jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania i kontakt. Nie poprosimy Cię o dokument tożsamości, numer PESEL ani Twoje dane prywatne.

Mammografia nie wymaga ze strony Pacjentek specjalnego przygotowania ? trwa zaledwie kilka minut. Jednak ze względu na specyfikę wykorzystanej aparatury Pacjentka powinna poinformować lekarza prowadzącego oraz przeprowadzających badanie techników radiologicznych o:
– ciąży
– wynikach ostatniego USG lub też poprzedniej mammografii
– pozostałych badaniach radiologicznych, które Pacjentka miała przeprowadzone przez ostatnie kilka miesięcy

Wyniki badań (w tym: opis wyników badania wraz ze zdjęciami na płycie CD) zostaną wysłane do kobiet w ciągu 15 dni roboczych od dnia wykonania badania, drogą pocztową, na adres zamieszkania wskazany na ankiecie, wypełnianej przed wykonaniem Badania. Wyniki Badań wysyłane będą listem rejestrowanym.
W przypadku stwierdzenia przez lekarza nieprawidłowości wynik Badania zostanie wysyłany listem rejestrowanym, za potwierdzeniem odbioru i dodatkowo wykonany zostanie kontakt telefoniczny z kobietą w celu przekazania informacji o konieczności zgłoszenia się do lekarza pierwszego kontaktu lub ginekologa celem uzyskania skierowania na badania dodatkowe.

2023-10-20T09:22:05+02:00