Konkurs! Wygraj LEGO!

Zbliża się Międzynarodowy Dzień LEGO (28 stycznia). Z tej okazji mamy dla Was konkurs na naszym Facebooku.
Do wygrania są nagrody ufundowane przez sklep z zabawkami Maciuś, który znajduje się w Pasażu Głównym P09. Zapraszamy do wspólnej zabawy, a także do sklepu po klocki LEGO i nie tylko. Nagrody w konkursie:

  • 1x 50% rabatu na zestaw LEGO do kwoty 500 zł dla Uczestnika z największą liczbą reakcji,
  • 1x zestaw do 100 zł dla Uczestnika, którego zdjęcie zdobyło drugie miejsce w licznie reakcji
  • dla pozostałych uczestników Fundator przygotował figurki z kolekcji LEGO MINIFIGURES do zakupów powyżej kwoty 50 zł do dnia 14.02.2021

Regulamin konkursu poniżej:

Regulamin konkursu

Tymczasem przeczytajcie jak to wszystko się zaczęło. Droga do międzynarodowego sukcesu i tytułu „Zabawki stulecia” była niezwykle trudna. Poznajcie opowieść o wyjątkowym człowieku, który dzięki swojej pasji i determinacji uruchamia wyobraźnię dzieci na całym świecie.

Początki duńskiej firmy były dość skromne. Cieśla Ole Kirk Christiansen w 1932 roku założył w Billund zakład stolarski, w którym produkował drabiny. Warsztat jednak nie przynosił dochodów i był bliski bankructwa. W tym samym czasie zmarła jego ukochana żona, a on sam musiał zająć się czwórką synów. Aby je rozweselić wystrugał drewnianą kaczkę na kółkach. Wkrótce zaczął strugać także inne zabawki. Drewniane wyroby Kirka szybko zdobyły popularność w okolicy. Dwa lata później nadał swojej rozwijającej się powoli firmie nazwę LEGO, co jest skrótem od duńskiego „leg godt”, czyli „baw się dobrze”.

W 1942 warsztat gdzie produkował drewniane zabawki spłonął. Pożar strawił wszystkie materiały, projekty i zabawki. Na szczęście wtedy także się nie poddał i szybko wznowił produkcje zabawek. W prowadzeniu biznesu zaczął mu pomagać wówczas 17 letni syn Godtfred.

Kolejnym ważnym momentem w historii LEGO jest rok 1946. Kiedy Ole podczas targów w Kopenhadze postanawia kupić pierwszą w Danii maszynę do odlewów z tworzyw sztucznych. Wtedy także wymyśla prosty klocek i dzięki nowej maszynie zaczyna jego produkcję.

Lata później dorosły już Godtfred podczas zabawy swojego z kolei syna zauważa, że podczas przenoszenia budowli z klocków konstrukcja się rozpada. Szybko wpada na pomysł przeprojektowania klocków i dodania charakterystycznych wypustków, które okazują się przełomem w łączeniu klocków ze sobą.

Kiedy Ole Kirk Christiansen umiera w 1960 roku na zawał serca, dochodzi także do kolejnego pożaru w zakładzie, który strawia większość drewnianych zabawek. Wtedy Godtfred postanawia skupić się wyłącznie na udoskonaleniu klocków z tworzywa sztucznego i rezygnuje z produkcji innych produktów.

Wytrwałość i konsekwencja w działaniu zapisana w genach rodziny Christiansen pomogły przetrwać trudne chwile i doprowadzić firmę do światowej potęgi. Dzisiaj LEGO jest jednym z największych producentów zabawek na świecie. Nadal jednak  firma zachowała swój rodzinny charakter i jest zarządzana przez kolejne pokolenia Christiansenów. A zabawki LEGO są jednym z najpiękniejszych prezentów jakie możemy podarować nie tylko dzieciom. 😉

Zestaw z lat 70

Zestaw z lat 90

2021-01-26T15:15:55+01:00 26.01.2021|Aktualności|