Jak ubrać się na wesele jako gość mężczyzna?

To pytanie nie jest proste, bo w poradnikach ślubnych kierowanych do mężczyzn pisze się zazwyczaj o ubiorze wyłącznie dla pana młodego. Ale gości obowiązują trochę inne zasady. Jeśli nie wiesz jak zaprezentować się z najlepszej strony ten poradnik jest dla Ciebie.

Źle dobrany ubiór gościa bywa postrzegany jako wyraz braku szacunku dla pary młodej i ich najbliższych. Nawet jeśli Tobie wydaje się to mało istotne, pamiętaj, że dla kogoś może mieć znaczenie, czy postarałeś się, by wyglądać elegancko i poprawnie. Świetny wygląd naprawdę jest na wyciągnięcie ręki.

Postaw na klasykę

Zasady męskiego ubioru bardzo jasno określają, co przystoi podczas uroczystych okazji, a co nie. Warto doradzić się już na etapie wyporu sprzedawców w salonie. Sprzedawcy w większości sklepów mają wiedzy i doskonale wiedzą jak dobrać klasyczny ubiór do sylwetki i przede wszystkim do okazji.

Dwuczęściowy garnitur na ślub

Dobrym wyborem na ślub i wesele będzie klasyczny garnitur dwuczęściowy. Najlepiej wybrać kolor ciemnogranatowy, ciemnoszary lub grafitowy. Czarny nie pasuje na taką okazję. Nie ryzykuj też ze smokingiem czy frakiem, bo mogłoby się okazać, że będziesz ubrany bardziej formalnie od pana młodego. To on wraz ze swoją wybranką ma się znajdować w centrum uwagi. Nie chcesz chyba, żeby ktoś Cię pomylił z panem młodym.

Dobrze skrojony garnitur w granatowym lub szarym kolorze to świetna inwestycja. Posłuży Ci przez lata i to nie tylko przy okazji ślubów. Będzie można go rozkompletować i nosić  z innymi spodniami czy górą. To podstawa szafy każdego mężczyzny.

Garnitur trzyczęściowy z kamizelką na ślub

Czy gość weselny może mieć na sobie kamizelkę? Jak najbardziej, to dobry wybór. W grę wchodzą zarówno kamizelki jedno-, jak i dwurzędowe.

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem może być kamizelka kontrastująca z marynarką i spodniami. Zwolennicy klasycznej elegancji często łączą jasnoszarą kamizelkę z granatowym garniturem, co wygląda bardzo efektownie.

Spodnie i marynarka w innym kolorze

W wielu sytuacjach garnitur możesz zastąpić zestawem koordynowanym. Oznacza to stylizację z marynarką i spodniami w różnych kolorach. Jest to mniej formalny wybór na taką okazję jak ślub, ale w dzisiejszych czasach dopuszczalny. No, chyba że państwo młodzi należą do Twojej najbliższej rodziny, wtedy trzeba pozostać przy garniturze.

Panowie, jeżeli nadal nie wiecie w co się ubrać, mamy dla Was propozycje gotowych stylizacji dostępnych w naszych sklepach:

  • JOYVI lok. P069
  • RAV lok. P009
  • Lok. G158
  • Lok. P016
  • Dream Collection lok.P019
  • GrossMen lok.P063
  • London Hill lok. P074

Zapraszamy po garnitury, koszule, spodnie, paski, buty, krawaty, poszetki, spinki mankietowe i inne dodatki.

2021-07-27T11:33:25+02:00 27.07.2021|Aktualności|