Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, znany również jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest co roku 22 kwietnia. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Dzień Ziemi obchodzimy po raz 50., a ze względu na pandemię koronawirusa – większość ekologicznych inicjatyw została przeniesiona do Internetu.

Święto Ziemi to idealny moment na nagłośnienie spraw dotyczących kwestii przyszłości naszej planety. Organizowane są różnego rodzaju wydarzenia na FB i akcje, które mają za zadanie promować ten jakże ważny dla nas wszystkich, ekologiczny styl życia. Warto również mówić o tym jak niszczycielski wpływ mają na środowisko skutki zanieczyszczenia powietrza, wód czy globalne ocieplenie, które jest dla Świata coraz poważniejszym problemem. Segregujmy śmieci, promujmy akcje sprzątania miast, parków, lasów czy okolic miejsc zamieszkania. Wybierajmy świadomie produkty w ekologicznych opakowaniach, wspierajmy lokalne bazarki. Pamiętajmy o rozsądnych decyzjach. Myślmy o ograniczaniu zużycia wody i prądu. Zamieńmy samochód na rower lub komunikację miejską. Rozwiązań jest wiele. Czas na nas!

Co możesz zrobić dla planety?

  • Sprawdź, czy w mieszkaniu nie pali się niepotrzebnie światło
  • Myjąc zęby, zakręcaj wodę
  • Przygotuj słoik na zużyte baterie
  • Zbieraj nakrętki
  • Sprawdź, czy dobrze segregujesz śmieci

Co prawda obecnie obowiązuje nas wiele obostrzeń, które wpłynęły również na ograniczenie obchodów Dnia Ziemi. Jednak ekolodzy przekonują, że i w tym czasie warto zastanowić się nad środowiskiem, a do globalnych zmian mogą przyczynić się drobne zmiany w naszych codziennych przyzwyczajeniach.

Ciekawostka: Dzień Ziemi w Google Doodle

Specjalną grafikę z okazji Dnia Ziemi przygotowała wyszukiwarka Google. Google Doodle w tegorocznej edycji przybrało postać mini-gry, dzięki której możemy poznać życie pszczół. Całą animację możecie znaleźć wchodząc w wyszukiwarkę Google.

Wszystkim zainteresowanym podstawowymi informacjami na temat naszej planety, a w szczególności dzieciom polecamy prezentację, którą przygotowała Monika Sobkowiak, prowadząca blog “Pani Monia”. Wystarczy kliknąć poniższy czerwony przycisk.

PREZENTACJA dla dzieci
2020-04-22T11:06:26+02:00 22.04.2020|Aktualności|