Jak chronić dziecko przed szkodliwym działaniem słońca? Czapka na głowę!

O tym, że szkodliwe jest długotrwałe przebywania na słońcu nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy, że będziemy się opalać o pół godziny za długo i skutki poparzenia słonecznego odczuwamy przez kilka dni.  Skóra dziecka jest delikatniejsza i cieńsza, niż osoby dorosłej i zawiera mniej brązowego pigmentu – melaniny – który chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dlatego tak ważne jest by chronić skórę a przede wszystkim główkę dziecka od małego! Niech to wejdzie rodzicom w nawyk!

Załóż czapkę na głowę!

Głowa dziecka jest najbardziej narażona na promieniowanie UV i to o nią należy zadbać w pierwszej kolejności. Aby nakrycie głowy dobrze spełniało swoje zadanie musi spełniać kilka kryteriów:

  1. Rondo powinno mieć przynajmniej 7,5 cm, aby osłaniać twarz, szyję, ramiona i górną część pleców, a także łatwo przeoczone miejsca, takie jak górne części uszu i tył szyi.
  2. Uszyta z ciasno tkanego materiału. Luźno spleciony słomkowy kapelusz przepuszcza promienie UV.
  3. Dodatkowy filtr UV.

Czapki z filtrem UV stanowią fizyczną barierę między skórą a słońcem, blokując 98% wszystkich szkodliwych promieni UVA i UVB!

Bezpieczne nawyki od małego

Ponieważ uszkodzenia skóry kumulują się i są nieodwracalne, przyzwyczajanie dzieci do noszenia nakrycia głowy jest mądrym nawykiem zdrowotnym. Maluszek będzie nosić czapkę bez narzekania, gdy pomyślimy o jego potrzebach: miękkim materiale typu bawełna, żywych dziecięcych kolorach lub z postacią z bajki i wygodnym fasonie, który stanie się tym ulubionym.

Rodzice zyskują komfort, a poczucie bezpieczeństwa zostaje na całe lato: podczas zabawy na plaży, na placu zabaw, czy podczas przerwy w przedszkolu.

Odpowiednie, przewiewne z najwyższej jakości czapki o różnych fasonach, kolorach i rozmiarach znajdziecie oczywiście w Centrum Handlowym MARYWILSKA 44. Polecamy w pierwszej kolejności zajrzeć do lokali:

  • G166 AJS po czapki dla małych i dużych od polskich producentów
  • F167 po trendy turbany dla maluszków
  • G167 szeroki wybór różnego rodzaju czapek na lato dla dzieci w różnym wieku
  • H 139 czapki z daszkiem dla dzieci
  • G195 wygodne czapeczki letnie dla maluszków
2021-08-03T13:09:07+02:00 03.08.2021|Aktualności|