Co zabrać na kemping?

Przed nami długi weekend, a wkrótce już wakacje. Takie formy spędzania wolnego czasu jak: wycieczki przeplatane biwakami czy choćby weekendowe wypady na kemping nad jeziorem mają swoich wiernych fanów. Nic w tym dziwnego. Odpoczynek na łonie natury pozwala nieźle naładować akumulatory. Radość z długo wyczekiwanego urlopu może zostać trochę zmącona przez przykry obowiązek spakowania się. Co zabrać ze sobą, by być przygotowanym na każdą ewentualność? Podpowiemy w dalsze części wpisu.

Od budżetowych baz studenckich po luksusowo zorganizowane pola – nocleg pod namiotem niejedno ma imię. Jeśli więc wybieramy się na kemping, sprawdźmy najpierw, jak konkretnie wyposażone jest miejsce, gdzie jedziemy. Na tej podstawie łatwiej wam będzie zdecydować, co ze sobą zabrać. Jeśli Wy również szykujecie się na odpoczynek na świeżym powietrzu, podpowiemy co zabrać pod namiot, by biwak był udany.

Kuchenka turystyczna

Kemping często kojarzy się też z ogniskiem oraz pieczonymi kiełbaskami i bez wątpienia ma to swój niepowtarzalny urok. Co jednak począć, gdy nie ma czym palić lub obiadowe plany próbuje pokrzyżować deszcz? W takich sytuacjach na pewno przyda się kociołek myśliwski lub kuchenka turystyczna, którą rozłożyć można choćby w przedsionku większego namiotu.

Czołówka

Bez niej lepiej nie wyruszać na biwak. Dobra latarka zakładana na czoło pozwalająca na dopasowanie słupa światła do aktualnych potrzeb, jest w górach na wagę złota. Planując zakup takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na rodzaj zasilania i długość działania baterii.

Bank energii

Dziś już chyba nie potrafimy żyć bez elektroniki, a ta ma pewne wymagania. Dobry power bank to urządzenie, bez którego wielu z nas nie ruszy się na wakacje.

Śpiwór

Śpiwór to rzecz, bez której pod namiotem ciężko się obejść. Jeśli przygotowujecie się na typowy letni wyjazd na kemping chociażby nad jeziorem, nie musicie wydawać fortuny. W zupełności wystarczy podstawowa wersja śpiwora z syntetyczną ociepleniem. Egzamin zda tu wygodna, bo zapewniająca dużą swobodę ruchów, uniwersalna “koperta” (może też służyć w domu, jako zwykła kołdra), sprawdzi się też lekka “mumia”.

Lodówka turystyczna

Przydatna nie tylko kiedy to nad polskim morzem leżymy brzuchem do góry i jedyne o czym marzymy to sięgnięcie po zimne…napoje bezalkoholowe. Lodówka doskonale sprawdzi się, gdy na kemping zabieramy ze sobą żywność i zależy nam na jak najdłuższym zachowaniu jej właściwości.

Lampy kempingowe

Coraz częściej za główne źródło światła służy nam telefon. I oczywiście w tym rozwiązaniu nie ma nic złego. Sytuacja komplikuje się, gdy mamy zamiar rozbić namiot wieczorem, a nie zabraliśmy ze sobą czołówki lub innego źródła światła. Przyjemnie jest też posiedzieć wieczorem z rodzinką grając w gry planszowe bądź karty przy pełni oświetlonym namiocie. Idealnym rozwiązaniem będzie tu lampa kempingowa.

Zestaw survivalowy

Uciąć, dokręcić, przepiłować, odkorkować? Na biwaku należy być gotowym na różne nietypowe sytuacje. Dlatego w wyprawowym ekwipunku powinno znaleźć się miejsce na uniwersalny zestaw ze scyzorykiem, kartą przeżycia itp., który znany jest też jako: nóż turystyczny, nóż wielofunkcyjny, multitool, czy niezbędnik. Jak widać ile nazw, tyle zastosowań.

Odpowiednie wyposażenie na kemping pozwoli Ci cieszyć się niezależnością i komfortem na łonie natury. Produkty zakupione w Kompleksie Handlowym MARYWILSKA 44 sprawią, że wyjazd na kemping będziecie wspominać jeszcze milej. Koniecznie zajrzyjcie do:

Centrum Handlowe MARYWILSKA 44:

  • H202 kuchenka turystyczna plus nakładka na grilla plus kartusz gazowy
  • H189 latarki czołowe
  • B202 Power bank – szybkie ładowanie typu C
  • G197 zestaw survivalowy opaska, karta przeżycia, latarka scyzoryk
  • H207 kociołek myśliwski żeliwny, emaliowany Rossner Austria 8 litrów
  • H169 wodoszczelny zegarek – oceanic moro
  • G215 Lampka kempingowa 3 w 1. Lampka białe światło, światło imitujące płomienie ognia, latarka

Park Handlowy MARYWILSKA 44:

2022-06-13T14:19:55+02:00 13.06.2022|Aktualności|