9 Marca świętujmy Dzień Barbie

Gdy w 1958 roku Ruth Handel nazwał na cześć córki Barbary, swoją innowacyjną lalkę nikt nie przypuszczał, że odniesie tak wielki komercyjny sukces.

Ken powstał dwa lata później i został nazwany imieniem syna. Do 2015 roku serie lalek Barbie były utożsamiane z kultem konsumpcjonizmu i promowania powierzchownych wartości.

Ale od kilku lat seria Barbie Shero zyskała niejako życiorys. Mattel projektuje zabawki, które są pełne pasji i mają różne zawody. Dzięki temu najpopularniejsza lalka świata z celebrytki przeszła transformację w nowoczesną aktywistkę działającą na rzecz walki ze stereotypizacją kobiecości. Współczesna Barbie nie jest już wyłącznie w słodkich różowych barwach. Lalki mają też bardziej ?ludzkie?, realistyczne proporcje.  Swoje ?sobowtóry? mają już trzy Polki: Martyna Wojciechowska, Iwona Blecharczyk i Anita Włodarczyk. Najdroższa Barbie kosztowała 1 977 300 zł i nosi naszyjnik oraz pierścionek z 3-karatowych białych diamentów.

W Kompleksie Handlowym MARYWILSKA44 bogata oferta oryginalnych zabawek Barbie znajduje się w Sklepie Maciuś w Pasażu Głównym (lokal P09), do którego odwiedzenia zapraszamy.

Jesteś zainteresowany wynajmem lokalu handlowego? Zapoznaj się z ofertą
2023-03-10T08:31:26+01:00