Eleganckie i szykowne ubrania dla dziewczynki i chłopca

Jakie stylizacje wybrać, by wyglądać elegancko i zgodnie z zasadami dress codu na uroczystość Pierwszej Komunii? Stylizacje komunijne, podobnie jak weselne rządzą się swoimi regułami. Na szczęście funkcjonuje kilka modowych zasad, dzięki którym w prosty sposób stworzymy elegancką stylizację na komunię.

W kościele każda dziewczynka, ubrana jest bardzo elegancko. Zazwyczaj dziewczynki noszą skromne i klasyczne sukienki oraz krótkie rękawiczki. Woreczek lub torebka, w których trzymają książeczki i różaniec, również stanowią ważny element ich stroju. Aby stylizacja była kompletna, dziewczynki ozdabiają swoje włosy wianuszkiem lub opaską. Wianuszki wykonane z naturalnych kwiatów, takich jak np. delikatne białe stokrotki, wyglądają szczególnie pięknie, ale ze względów praktycznych warto zaopatrzyć się w wianek z kwiatów sztucznych, który będzie bardziej trwały.

Podczas takich uroczystości należy pamiętać o odpowiednim obuwiu. Białe buty są oczywiście jedynym wyborem, ale do kościoła powinny być one zakryte. W przypadku niepewnej pogody, warto mieć ze sobą biały płaszczyk lub pelerynę, aby móc się zabezpieczyć przed deszczem lub chłodem.

lokal F 162

Podczas uroczystości chłopcy zazwyczaj ubierają krótką, klasyczną białą albo, dlatego warto dobrać do niej eleganckie spodnie na kant. Aby sylwetka wydawała się wydłużona i skromna, buty również powinny być w tym samym kolorze co spodnie. Warto zadbać także o skórzany pasek, który podkreśli elegancki charakter stylizacji.

Po uroczystości w kościele, można zmienić stylizację i zastosować bardziej luźne, koronkowe sukienki dla dziewczynek, a dla chłopców polecamy białą koszulę i jasnoszarą marynarkę. Pamiętajmy aby nie była to koszula z krótkim rękawkiem.  Do tego ciemne granatowe lub czarne spodnie na kant. Warto dodać elegancką muchę i dobraną poszetkę lub krawat, który doda trochę swobodnego charakteru. Dla chłopców, którzy wolą luźniejszy styl, można zastąpić pasek do spodni szelkami.

Jeśli pogoda będzie słoneczna i temperatura ciepła, ale nie upalna, warto nałożyć na koszulę także kamizelkę, zamiast marynarki. Kamizelka dodaje szyku, a jednocześnie pozwala uniknąć niekomfortowego ciepła. Dobrze widziane jest dobranie much i poszetek w identycznym kolorze dla syna i taty. Warto pamiętać, że koszule z krótkim rękawem nie są zbyt eleganckie i nie powinno się ich ubierać na większe uroczystości. Bardzo bogaty wybór komunijnych inspiracji w atrakcyjnych cenach znajdziecie Państwo w jednym miejscu w sklepach Kompleksu Handlowego Marywilska 44, do którego serdecznie zapraszamy.

U nas w jednym miejscu kupisz wszystko!

Zachęcamy także do lektury kolejnego wydania, w którym przybliżymy modowe trendy dla mamy, matki chrzestnej, taty i ojca chrzestnego dziecka komunijnego.

SZUKASZ UPOMINKU Z OKAZJI PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ?
U nas kupisz wszystko dla chłopca i taty na Pierwszą Komunię
Ubrania i ubranka na przyjęcia – dla dziewczynki i chłopczyka
Jesteś zainteresowany wynajmem lokalu handlowego? Zapoznaj się z ofertą
2023-04-18T11:41:31+02:00 18.04.2023|Promocje|