Rusza społeczny projekt spółki MARYWILSKA 44 pn. „Fajny czas Mamy”

Miło nam poinformować, że spółka MARYWILKSA 44 rusza ze społecznym projektem pn. „Fajny czas Mamy”, w ramach którego odbędzie się cykl warsztatów edukacyjnych dla mam z dziećmi. Ich celem jest przekazanie kobietom cennej wiedzy m.in. na tematy związane z opieką nad dzieckiem, jego pielęgnacją i rozwojem. Pierwszy warsztat pt. „Zdrowy maluch. O prawidłowym odżywianiu małego dziecka” odbędzie się w czwartek, 28 marca w godz. 10:30-12:30 w sali zabaw FIGLARIUM na ternie Centrum Handlowego MARYWILSKA 44. Udział w projekcie jest bezpłatny – wymagana jest wcześniejsza rejestracja mailowa pod adresem: fajnyczasmamy@marywilska44.com.

Zdecydowaliśmy się na organizację projektu „Fajny czas Mamy”, ponieważ chcemy udzielić wparcia kobietom, które mierzą się z nowymi aktywnościami i zadaniami związanymi z rolą mamy. W dzisiejszych czasach trud rodzicielstwa i presja wywierana na rodziców potrafi spowodować zagubienie i utratę pewności siebie. Chcemy dać kobietom możliwość oderwania się od codziennych obowiązków i bezpłatną opcję pogłębiania swojej wiedzy dotyczącej niezwykle ważnego i fajnego okresu w ich życiu, jakim jest macierzyństwo.

Tematyka zajęć warsztatowych będzie dotyczyła między innymi opieki nad dzieckiem, jego pielęgnacji i rozwoju, prawidłowego odżywiania, a także zabawy, wychowania i komunikacji. Podczas warsztatów poruszane będą również kwestie związane z psychicznym samopoczuciem kobiet oraz odnajdywaniem się w sytuacjach stresowych wynikających z wychowania dziecka. Poszczególne spotkania warsztatowe poprowadzą specjaliści w danej dziedzinie m.in. dietetyk i psychodietetyk, specjalista ds. żywienia niemowląt i dzieci, psycholog dziecięcy.

Warsztaty dedykowane są przyszłym mamom oraz mamom niemowląt i małych dzieci. Kobiety mogą w nich uczestniczyć razem ze swoimi maluchami. W trakcie trwania spotkań dzieci będą miały możliwość bezpłatnego korzystania z sali zabaw FIGLARIUM. Uczestniczki otrzymają bezpłatne publikacje m.in. dotyczące karmienia piersią, żywienia kobiet w ciąży oraz żywienia niemowląt i dzieci.

– Bardzo ważnym aspektem naszej działalności jest zaangażowanie społeczne. Odpowiednio analizujemy i selekcjonujemy płaszczyzny, w których możemy wprowadzić zmiany na lepsze. Działamy aktywnie na płaszczyźnie lokalnej, która jest nam szczególnie bliska, dlatego zdecydowaliśmy się na organizacje warsztatów dla kobiet – w głównej mierze mieszkanek Białołęki, które są lub w najbliższym czasie będą mamami. Warsztaty będą odbywać się w Centrum Zabaw FIGLARIUM, które mieści się na terenie Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 na warszawskiej Białołęce. Tym samym chcemy pokazać, że nasze Centrum to przyjazne miejsce, które daje coś wartościowego od siebie – mówi Małgorzata Konarska, prezes MARYWILKSA 44 sp. z o.o.

Honorowy patronat nad inicjatywą objął Burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.

Partnerami projektu zostali Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja NUTRICIA oraz społeczna inicjatywa „Białołęka jest kobietą”. Współorganizatorem warsztatów jest Centrum Zabaw FIGLARIUM.

Patronami medialnymi projektu „Fajny czas mamy” są portale: Parenting.pl, MiastoDzieci.pl, Rodzice.pl oraz wRoliMamy.pl.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebook’u, gdzie publikowane będą bieżące informacje dot. warsztatów.

ORGANIZATOR
WSPÓŁORGANIZATOR
PARTNERZY
PATRONI MEDIALNI
2019-04-02T15:54:09+02:00 17.03.2019|Aktualności, Wydarzenia|