15 maja 2022 | Bezpłatne badanie mammograficzne

MAMMOGRAFIA

Mammografia to nieinwazyjna metoda badania piersi, która polega na wykonaniu dwóch zdjęć rentgenowskich każdej piersi. Dzięki jej przeprowadzeniu uzyskany zostaje obraz, na podstawie którego możliwe jest wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (już we wczesnym stadium ich rozwoju, kiedy nie są wyczuwalne). Wczesne zdiagnozowanie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz zapewnia niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Warto wskazać, że ponad połowa wszystkich mammografii wykonywanych w Polsce ma miejsce właśnie w pracowniach mobilnych.

Jak wygląda wizyta w mobilnym gabinecie MAMMOBUS?

Zostaniesz poproszony o wypełnienie Karty Pacjenta. To krótki kwestionariusz zawierający takie dane jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania i kontakt. Nie poprosimy Cię o dokument tożsamości, numer PESEL ani Twoje dane prywatne.

Mammografia nie wymaga ze strony Pacjentek specjalnego przygotowania – trwa zaledwie kilka minut. Jednak ze względu na specyfikę wykorzystanej aparatury Pacjentka powinna poinformować lekarza prowadzącego oraz przeprowadzających badanie techników radiologicznych o:
– ciąży
– wynikach ostatniego USG lub też poprzedniej mammografii
– pozostałych badaniach radiologicznych, które Pacjentka miała przeprowadzone przez ostatnie kilka miesięcy

Wyniki badań (w tym: opis wyników badania wraz ze zdjęciami na płycie CD) zostaną wysłane do kobiet w ciągu 15 dni roboczych od dnia wykonania badania, drogą pocztową, na adres zamieszkania wskazany na ankiecie, wypełnianej przed wykonaniem Badania. Wyniki Badań wysyłane będą listem rejestrowanym.
W przypadku stwierdzenia przez lekarza nieprawidłowości wynik Badania zostanie wysyłany listem rejestrowanym, za potwierdzeniem odbioru i dodatkowo wykonany zostanie kontakt telefoniczny z kobietą w celu przekazania informacji o konieczności zgłoszenia się do lekarza pierwszego kontaktu lub ginekologa celem uzyskania skierowania na badania dodatkowe.

2022-04-27T15:59:38+02:00 27.04.2022|Promocje|